Zespół prawnikówbrak zdjęcia


Radca prawny:

Katarzyna Pluta - Gabryś

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach. Jest wykładowcą wyższej uczelni. Pisze pracę doktorską z zakresu prawa pracy. Od wielu lat świadczy usługi prawne dla dużych korporacji z branży energetycznej i IT w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego, energetycznego, pracy, telekomunikacyjnego. Specjalizuje się w sporządzaniu i negocjowaniu umów handlowych między przedsiębiorcami, w tym duże projekty IT i przemysłowe. Obsługiwała także urząd gminy oraz jednostki komunalne. Posługuje się językiem angielskim.

tel. 691 - 033 - 056, e - mail: katarzyna.plutagabrys@kdp-pluta.pl

Prawnik:

Tomasz Pluta

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Współpracował z kancelariami radców prawnych i adwokatów w Katowicach oraz Krakowie. Posiada doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców w zakresie prawa cywilnego i szeroko pojętego prawa gospodarczego. Jego aktywność skupia się przede wszystkim na poszukiwaniu optymalnych rozwiązań prawnych dla firm oraz pomocy w polubownym rozstrzyganiu sporów między nimi, a także konstruowaniu umów handlowych. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania są zagadnienia prawa autorskiego oraz jego praktyczne zastosowanie. Ukończył Studia Podyplomowe organizowane przez Instytut Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego, których przedmiotem jest między innymi prawo autorskie, prawo prasowe oraz przepisy o przeciwdziałaniu nieuczciwej konkurencji. Posługuje się językiem angielskim.

tel. 792 - 840 - 324, e - mail: tomasz.pluta@kdp-pluta.pl

Adwokat:

Anna Prokopowicz

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Członek Izby Adwokackiej w Katowicach. Przewodnicząca Komisji Edukacji Prawnej i Kontaktu z Uczelniami Wyższymi przy ORA w Katowicach. Współpracowała z kancelariami radców prawnych i adwokatów w Katowicach oraz Mikołowie. Od 2011 r. wykonuje zawód adwokata. Szczególne doświadczenie posiada w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego i energetycznego. Zajmuje się także prawem rodzinnym. Posługuje się językiem angielskim.

tel. 518 - 267 - 857, e - mail: anna.prokopowicz@kdp-pluta.pl